Statushouders: rechten, maar ook plichten
Integratie vraagt verantwoordelijkheid. Statushouders die aan Wassenaar worden toegewezen hebben de verplichting tot integratie. Dat kan alleen met duidelijke regels en consequente handhaving. Integratie is niet vrijblijvend. Wie in Nederland mag blijven, heeft rechten, maar ook plichten.
DLW wil:
- Integratieverplichtingen moeten daadwerkelijk worden nagekomen. Wie geen taallessen wil volgen en niet wil werken, wordt gekort op de uitkering. Wie niet meewerkt, moet gevolgen ondervinden.
- Geen voorrang voor statushouders op woningen. De woningnood in Wassenaar is groot. Starters en andere inwoners wachten jarenlang. Daarom is het niet meer uit te leggen dat statushouders nog steeds voorrang krijgen, alleen maar omdat zij statushouders zijn. Statushouders kunnen, terwijl zij wachten op een woning, wonen in de woningen waar nu onverplicht asielzoekers worden opgevangen.
DLW-belofte: DLW kiest voor integratie met duidelijke afspraken. Meedoen is verplicht − niet optioneel.
