Verkeer en bereikbaarheid | Onze plannen voor Wassenaar | gemeenteraadsverkiezingen 2026

Verkeer: Veiligheid en bereikbaarheid

Wassenaar mag geen verkeersproeftuin worden. DLW kiest voor verkeersbeleid dat werkt in de praktijk.

DLW wil:

  • Een maximumsnelheid van 30 km/u waar het aantoonbaar veiliger is (zoals bij scholen, woonlocaties voor gehandicapten en ouderen, in het dorpscentrum en in woonstraten).
  • Behoud en versterking van het openbaar vervoer en van alternatieve vervoersmogelijkheden, zoals de bij-Bus.
  • Veilige aanrijdtijden voor ambulances, brandweer en politie.
  • Geen verkeersbesluit zonder toetsing. Bij iedere maatregel wordt gemeten wat de gevolgen zijn voor het sluipverkeer, de uitstoot, de bereikbaarheid van hulpdiensten, het openbaar vervoer en het draagvlak bij inwoners.
  • Gratis parkeren in het dorp (met uitzondering van parkeren aan De Wassenaarse Slag) met voldoende parkeerplaatsen. Geen parkeerdruk doorschuiven naar woonwijken.
  • Een vasthoudende lobby op landelijk, provinciaal en regionaal niveau voor de (gedeeltelijke) ondertunneling van de Rijksstraatweg, in ieder geval bij Maaldrift en de Rozenweg.

DLW-belofte: Geen verkeersmaatregel zonder toetsing én terugdraaimoment.